wtorek, 22 grudnia 2015

KOLAGEN- sposób na piękną skórę, włosy, paznokcie.. oraz wieczną młodość!


Kolagen NOBLEMEDICA

Wiele naczytałam się  pozytywnych opinii o suplementacji kolagenem między innymi: pojawienie się baby hair, polepszenie stanu cery, włosów oraz stawów.  Stąd pojawiło się u mnie duże zainteresowanie, ile w tym jest prawdy. 


Najpierw troszkę o firmie Noblemedica:
Firma Noble Medica powstała ze spotkania dwóch niezależnych kobiet. Pierwsza mająca już doświadczenie we wprowadzaniu na polski rynek marki prourodowych nutrikosmetyków i suplementów diety, a druga z wiedzą merytoryczną i latami pracy w branży farmaceutycznej uzupełniła pionierski duet.
Można powiedzieć, że od pierwszego spotkania, od pierwszej rozmowy zrodził się pomysł stworzenia produktu wysokiej jakości w przystępnej cenie. Produktu godnego zaufania, który z czystym sumieniem poleciłybyśmy swoim bliskim. Ze zdobytych doświadczeń wiemy iż tylko rezygnacja z reklam w mediach gwarantuje utrzymanie satysfakcjonującej ceny dla finalnego odbiorcy. Każdy z nas chce zachować zdrowy, piękny wygląd i zatrzymać upływający czas jak najdłużej. Dlatego wychodzimy naprzeciw (reagujemy) tworząc nutrikosmetyk Pure Collagen przedłużający naszą młodość, zaspakajając potrzeby najbardziej wymagających klientów. Głównym celem Noble Medica jest, aby produkt trafiający do odbiorcy był najwyższej jakości, zapewniał bezpieczeństwo stosowania i skuteczność działania.  Nasza firma spełnia te cele poprzez wdrożenie systemów gwarantujących najwyższą jakość produktu. Nasza firma znajduje się pod stałym nadzorem Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
 http://www.noblemedica.pl/content/8-pure-collagen

Co to jest kolagen? 

Kolagen jest głównym komponentem strukturalnym skóry właściwej równocześnie stanowi on około 1/3 całkowitej masy białka w organizmie ludzkim.Kolagen to także główne białko tkanki łącznej. Ma ono bardzo wysoką odporność na rozciąganie i stanowi główny składnik ścięgien. Jest obecny ponadto w więzadłach, chrząstkach, zębach, kościach, mięśniach i gałce ocznej. Kolagen to białko włókniste, a dokładniej fibriodalne lub szkieletowe. Zawiera duże ilości glicyny i proliny oraz dwa aminokwasy hydroksyprolinę i hydroksylizynę. Aminokwasy te są formowane z proliny i lizyny w procesie enzymatycznym, która wymaga obecności witaminy C. Zablokowanie syntezy kolagenu spowodowane niewystarczającym stężeniem witaminy C w organizmie skutkuje chorobą zwaną szkorbutem, polegającą na uszkodzeniach skóry, błon śluzowych i wypadaniu zębów.

 Skład:

Posiadałam dwa opakowania. Jedno z nich już dość dawno zostało skończone, obecnie jestem w połowie drugiego. Wydaje mi się, że jest to dobra pora, aby śmiało wypowiedzieć się trochę o tej suplementacji. Czy pomogła, czy coś się zmieniło?


Zacznę od tego, czego się spodziewałam. Czyli przede wszystkim zaprzestania wypadania włosów( chociaż w minilamnym stopniu) oraz polepszeniu stanu cery. Dodatkowo podczas ćwiczeń wciąż "chrobotało" mi kolano, z tym również miałam nadzieje, że kolagen sobie poradzi. Efekt suplementacji jest taki, że faktycznie podczas ćwiczeń moje kolana zachowują się trochę lepiej, czuję różnicę jaka zaszła. "Chrobotanie" ustało, a blokada podczas np. przysiadów zmniejszyła się. Natomiast stan cery nie uległ znacznemu polepszeniu, jednak jest widoczne, że wypryski szybciej się goją, a to też znaczący plus. Jeżeli chodzi o baby hair, wydaje mi się, że jeszcze trochę muszę zaczekać na efekty. Wypadanie włosów zmniejszyło się, chociaż tutaj nie wiem w jakim stopniu jest to zasługa suplementacji, a w jakim odpowiedniego szamponu.


Tabletki są dość duże, ale ja nigdy nie miałam problemów z przyjmowaniem tabletek, dlatego mi to nie przeszkadza. Mają specyficzny zapach, ale nie ma się co dziwić, w końcu to kolagen z ryb :)

Jestem ciekawa czy przyjmowaliście kiedykolwiek kolagen, jak się u Was sprawdził? :)

8 komentarzy:

 1. niestety nie znam produktu

  ____________________
  blog.justynapolska.com
  fashion&makeup

  OdpowiedzUsuń
 2. z chęcią go wypróbuję :)
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. jej ja teraz mam problem z wypadaniem włosów, być może to by mi trochę pomogło.. chociaż czego to ja już nie robiłam:/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie używam takiej suplementacji.. jedynie co zażywam to tran i teraz kurację na wypadające włosy, która jest sprawdzona i skuteczna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dużo słyszałam o kolagenie i tym, jak korzystny wpływ ma na nasz organizm. Nie wiem czy skuszę się na niego w tabletkach, ale już teraz sprawdzam np. skład kosmetyków pod tym kątem i często wybieram właśnie, te które posiadają go w składzie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny post!

  obserwuję i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem ciekawa jakby ten kolagen sprawdził się u mnie... Ale bałabym się tego zapachu... :))

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i dodanie do obserwowanych. Odwdzięczę się tym samym :)