czwartek, 15 czerwca 2017

Czego oczekujesz od samej siebie? Zaczniesz żyć, kiedy zrozumiesz siebie + polecane książki

Łatwo jest dużo od siebie wymagać, gorzej ze spełnieniem tych wymagań. Skąd może brać się motywacja, a skąd demotywacja? Motywujemy się kiedy zadziała na nas odpowiedni bodziec, albo po prostu chcemy jakiś zmian w życiu . Demotywujemy się, kiedy nie widzimy natychmiastowych efektów, albo coś jest po prostu zbyt czasochłonne i wymaga pracy, aby to zrealizować. Uważam, że droga na szczyt zawsze jest bardzo kręta, a coś co wymaga czasu i nie daje natychmiastowych efektów, motywuje mnie jeszcze bardziej, bo wiem, że nie każdy sięgnie po tą nagrodę, a tylko Ci, którzy wytrwają. 


Jeżeli brakuje mi motywacji, to zawsze sięgam po książkę lub oglądam coś motywującego. Jest tego naprawdę dużo, czym możemy się inspirować do pracy nad sobą. Owszem, zdarzają mi się gorsze dni, pozbawione chęci do działania, wtedy wystarczy dobra książka psychologiczna i spokojny wieczór. Później już tylko trening :D

Polecę Wam kilka pozycji książkowych, jeżeli interesują Was nieco psychologiczne książki. Wszystko tkwi w naszej głowie, ciągła praca nad sobą, uwierzcie, że pozwoli Wam osiągnąć zupełnie inny poziom życia.Pierwszą książką, którą z checią Wam polecę jest:  Potęga podświadomości- Joseph Murphy
Napisana jest bardzo przystępnym językiem( nie to co inne tego rodzaju książki), świetnie ukazuje to jak nasza podświadomość kieruje naszym życiem. Wiele osób w to nie wierzy, że podświadomość może wpłynąć na nasze życie i to jeszcze w tak dużym stopniu. Ostatnio nieco mówi się o wizualizacji- uwierzcie, to działa. Jeżeli wewnątrz stworzycie swoją silną wersję, to ona będzie Was bronić w tych gorszych momentach i przypominać o tym, jak wartościowymi osobami jesteście.

Kolejną propozycją jaką poleciłabym Wam jest Slow life. Zwolnij i zacznij żyć- Glogaza Joanna 
Nie jest to żadna naukowa, ciężka książka. Jest to kolejna łatwa w odbiorze pozycja napisana niezwykle prostym językiem, a jednak zapada w pamięci. Przypomina o tym co jest tak naprawdę wartościowe w ciągłym biegu, zwanym życiem. Nie warto odkładać życia na potem, trzeba korzystać z niego, tu i teraz. Autorka wspomina o tym, że wypoczynek również należy planować.

Ostatnią pozycją, którą miałam możliwość przeczytać niedawno jest Jak stać się szczęśliwym człowiekiem Ania KęskaKsiążkę tę napisała blogerka, którą szczerze powiedziawszy uwielbiam za szczerość, podejście do życia i dystans wobec innych, zajęcie się swoim życiem, a nie obcych ludzi. Poradnik przez nią napisany jest równie lekki, prezentuje jak zmieniła się sama Ania podczas choroby, kiedy chciała z nią wygrać, jak przewartościowało się jej życie. Zdradza kilka rad po prostu na to, jak stać się szczęśliwym człowiekiem i bardziej korzystać z życia. Coś co najbardziej spodobało mi się w tej książce to fakt, jak dosadnie autorka opisuje, że cokolwiek złego/ dobrego stanie się w naszym życiu, to my za to odpowiadamy, nie należy nikogo obwiniać za zło, ani też nie doceniać siebie samego za wykonanie kawałka dobrej roboty, kryjąc się za tym, że " to było po prostu szczęście, udało się".

Dodatkowo, najlepszy film jaki udało mi się obejrzeć był: The Secret. Nauczył mnie potęgi wizualizacji, wdzięczności oraz wiary, że to o czym myślimy, jest w stanie się spełnić.

Jeżeli macie podobne rodzaju książki do polecenia to proszę o jak najwięcej komentarzy. Przeczytałam już multum książek psychologicznych i wciąż pragnę ich wiecej :)

2 komentarze:

  1. Potęgę podświadomości czytałam, tylko była w innej okładce ale to chyba to samo. Bardzo fajna i ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Potęga podświadomości" jest wspaniała. Daje do myślenia. Natomiast "Jak stać się szczęśliwym człowiekiem" to bardzo dobra pozycja. Warto przeczytać

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz i dodanie do obserwowanych. Odwdzięczę się tym samym :)